Základná škola

vo Švedlári

Florbal - EXEL CUP 2010

Priebeh turnaja

EXEL CUP sa už tradične hráva (prebehol 7.roč.) v prvom školskom polroku, kde začína okresným kolom, pokračuje krajským kolom a vyvrcholením celého turnaja sú MAJSTROVSTVÁ SR, kam sa prebojuje zo stovák škôl iba 8 najlepších družstiev , každé v reprezentácii svojho kraja a samozrejme školy.

Naše dievčatá hravo vyhrali okresné kolo v kategórii mladších žiačok aj starších žiačok. Podobný priebeh malo aj krajské kolo, ktoré sme tiež jednoznačno vyhrali v kategórii mladších žiačok aj starších žiačok. Týmto sme si zabezpečili postup medzi celoslovenskú elitu (8 najlepších škôl z celej SR.)

V dňoch 16.-17.12.2010 sa v Košiciach uskutočnili MAJSTROVSTVÁ SR vo FLORBALE ako vyvrcholenie EXEL CUPU.

Naše dievčatá v prvý deň turnaja v oboch kategóriach (mladšie aj staršie) nenašli v základných skupinách premožiteľa a postúpili z prvého miesta v skupine priamo do semifinále.

Iba na okraj staršie dievčatá hrali v základnej skupine s víťazom STUPAVA CUPU, so STUPAVOU a potvrdili, že aj napriek smole, ktorá nás postretla v Stupave(maródka hráčok a zranenie priamo na turnaji), skončili sme až na 4. mieste, patríme tiež na špicu nášho florbalu. Zo Stupavou sme vyhrali .( ŠVEDLÁR- STUPAVA 6:2)

Na druhý deň išlo do tuhého, prvé nastúpili na semifinále mladšie žiačky. Súperom bola Nižná. Zápas sme s prehľadom vyhrali a postúpili do finále. ŠVEDLÁR – NIŽNÁ 13:3

Ďalšie semifinále čakalo staršie žiačky. Súperom bol Prešov, ktorý mal v kádri aj hráčku extraligy. Prešov od úvodu vyvíjal tlak, ktorý sme po pár minútach zlomili a postúpili sme do finále aj v tejto kategórii.ŠVEDLÁR- PREŠOV 9:2

Problém nastal pri finále jednej aj druhej kategórie, pretože zápasy sa prelínali a naše dievčatá ( sestry Hudákové spĺňali vekovú podmienku aj mladšej kategórie a preto hrali aj tam) museli po polčase finále mladších dievčat opustiť mladšie spoluhráčky a prejsť na finále starších žiačok.

Finále mladších žiačok: ŠVEDLÁR - Pruské (5:1) 7:6

Mladšie dievčatá udržali tlak súpera aj bez lídrov týmu a stali sa MAJSTERKAMI SLOVENSKA v kategórii mladších žiačok.

Finále starších žiačok: ŠVEDLÁR - Nemšová (3:3) 6:4

Staršie dievčatá nastúpili na finále s odhodlaním bojovať aj keď vedeli, že súper ma k dispozícii takmer dve štvorice zo ženskej extraligy a zbytok hráčky z druhej ligy a navyše Nemšová je majster minulého ročníka ženskej extraligy. Zápas začal podľa papierových predpokladov a Nemšová viedla 1:0. Potom ale prišiel náš obrat a zaskočený súper prehrával 3:1. Do polčasu bolo však vyrovnané po krásnych extraligových akciách súpera 3:3. Druhý polčas sme začali lepšie a viedli sme 4:3 čo sme o pár minút opäť neudržali a bolo 4:4. Konečné slovo mal náš hviezdny útok ( sestry Hudákové), ktorý dvoma gólmi paralyzoval súpera a zápas sme udržali pevne v rukách.

Naše dievčatá sa stali MAJSTERKAMI SLOVENSKA v kategórii starších žiačok.