Žiacka knižnica

Po viacerých rokoch stagnovania sa v minulom školskom roku opäť otvorili dvere našej školskej knižnice. Knižný fond bol síce neobnovovaný už niekoľko pár rokov, no nejako začať treba.

Školská knižnica je na našej škole otvorená každý druhý týždeň a to:

• Pondelok:  13:00 – 15:00 hod.
  • Utorok:      14:00 – 15:00 hod.
  • Streda:      14:00 – 15:00 hod.
  • Štvrtok:     13:00 – 15:00 hod.
  • Piatok:      13:30 – 15:00 hod.

Vďaka sponzorom a ochote vedenia školy sa dnes po takmer 2 ročnej činnosti môžeme pochváliť peknou kôpkou nových kníh, hlavne náučného charakteru. Knižnicu veľmi obohatil i fond knižnice zo Starej Vody, kde podobne ako u nás už dlhšie bolo narušené fungovanie obecnej knižnice, až napokon bola zrušená.

Najnáruživejší čitatelia sú žiaci 1.stupňa. Veľmi nás to teší, a hlavne vďaka nim je v našej ŠKn každý deň minimálne 10 návštevníkov. Treba povedať, že veľa žiakov si knihy nielen požičiava, ale mnohí využívajú práve možnosť spoločného prezerania, či spoločného čítania vybraných druhov. Číta sa u nás naozaj všetko: encyklopédie, beletria, časopisy... Veľmi radi žiaci riešia rôzne úlohy, hádanky, krížovky, ktorých je v časopisoch neúrekom.